Холодильник – дуже важливий предмет побутової техніки абсолютно в кожному будинку, однак він не є винятком і має властивість виходити з ладу. Найчастішою несправністю рефрижератора виявляється витік холодоагенту. У цій ситуації, звичайно, найкращим рішенням буде викликати фахівця, проте, якщо у Вас є відповідний досвід та обладнання, можна зробити заправку холодильника фреоном самостійно.
Далі в тексті ми докладніше розглянемо, як коректно заправити фреоном у домашніх умовах та зробити ремонт холодильника якісно та без проблем.
Як визначити, що стався витік холодоагенту
Ваш холодильник працював справно і раптом, ви помітили, що компресор запустився і не відключається – це перший сигнал витоку фреону. Зверніть увагу: чи холодно в камері, якщо температура підвищена, значить витік має місце. Також, якщо перераховані вище ознаки присутні, слід перевірити конденсатор (решітка розташована на задній частині корпусу приладу) в ідеалі при роботі компресора конденсатор по всьому контуру повинен бути теплим, якщо він холодний – газу в системі залишилося мінімум, або він зовсім відсутній.
Коли Ви визначили, що має місце витік холодоагенту, необхідно спочатку знайти місце утворення проблеми. Для початку потрібно відключити від електромережі і розгорнути холодильник задньою стінкою до себе і уважно переглянути всі з'єднання трубок – витікання речовини можна побачити неозброєним поглядом. Якщо витоку не видно, можна по-старому використовувати мильний розчин. Розпиліть його за допомогою ручного пульверизатора на трубчастий контур, там де з'являться бульбашки буде місце протікання.
Слід зазначити, що якщо відбулося випаровування холодоагенту, потрібно негайно відключити агрегат, оскільки ця несправність може спричинити серйознішу поломку, а саме - вихід з ладу компресора.
Що потрібно знати перед заправкою холодильника холодоагентом
Коли місце витоку визначено і Ви вирішили усувати несправність самостійно, слід знати деякі нюанси:
- яким газом заправляється холодильник вашої моделі;
- яке обладнання потрібно мати для заправки холодоагентом;
- скільки грам фреону потрібно заправити;
- які заходи безпеки вжити під час здійснення робіт.
Перш ніж зайнятися заправкою холодильника газом, слід усвідомлювати, що це досить складний процес, для якого будуть потрібні певні навички, тому перед тим, як приступити до роботи, рекомендується вивчити теоретичну частину процесу.
Щоб дізнатися, чим заправляється холодильник, достатньо прочитати інструкцію користування Вашим агрегатом. У ній докладно написано, який саме газ і яку кількість потрібно заливати в систему. Якщо не дотриматися певних вимог, це може спричинити серйозну поломку приладу.
Що потрібно для проведення робіт
Для того, щоб заправити холодильник фреоном, потрібно витратитися на матеріали та обладнання, тож для роботи Вам потрібно:
- Балон з холодоагентом певної марки (можна придбати у спеціалізованому магазині). Марка і кількість фреону в грамах вказана на моторі холодильника або на наклейці, розташованій всередині самого агрегату.
- Найбільш правдиві електронні ваги. Вони необхідні, щоб відміряти певну кількість газу, недолік чи надлишок якого може спричинити поломку техніки.
- Вакуум-насосна станція. Потрібно для вакуумізації фреоно-контуру, опресування та заправки газом. Придбати таке обладнання для однієї заправки не рентабельно, тому що вартість його досить висока, оптимальним рішенням буде взяти напрокат станцію.
- Пальник або зварювальний апарат, а також флюс та олово. Потрібно для запаювання трубок, після здійснення заправки та усунення місця протікання.
- Фільтр-осушувач – його слід змінювати при кожній заправці рефрижератора фреоном. Якщо цю деталь не замінити, наступна поломка агрегату не забариться.
- Клапан Шредера буде використаний для вакуумізації системи та створення тиску в ній. Звичайний автомобільний золотник не підходить для цієї процедури, тому не слід експериментувати.
- Балон з азотом і редуктором необхідний для продування та просушування фреоно-контуру.
Перед тим, як закачувати холодоагент в холодильник своїми руками, необхідно ретельно вивчити супутні документи, а також рекомендуємо переглянути відео матеріали щодо правильного проведення таких робіт.
Підготовка до закачування фреону
Перед виконанням робіт слід обов'язково відключити опалювальні прилади та плиту, хоч газ і не шкідливий для людського організму, але він є вибухонебезпечним. Крім того, потрібно відкрити вікно для провітрювання приміщення, в якому буде проводитися заправка.
Перш ніж приступати до закачування холодоагенту в холодильник, потрібно виявити і ліквідувати місце витоку. Для цієї мети можна скористатися спеціальним обладнанням (течешукач), проте він розрахований на певні види газу і не в кожному випадку може вказати точне місце. Також можна використовувати мильну воду, яку розпорошують на трубки та місця стиків, а потім подають у систему азот, у місцях, де є пошкодження, почнуть надуватися бульбашки.
Після того, як місце пошкодження трубки знайдено, слід загерметизувати його, зробити це можна за допомогою зварювального апарату або паяльного пальника.
Видалення залишків холодоагенту та заміна фільтра-осушувача
Перед тим, як приступити до закачування холодоагенту в систему, потрібно буде прибрати його залишки. Для цього, використовуючи голчасте захоплення, проткніть мідну частину осушувача фільтра (розташований біля компресора). Далі приступайте до розпаювання фреоно-контуру та подальшого монтажу клапана. Потрібно вийняти деталь із штуцера, обрізати зайву довжину та припаяти його до трубки компресора. Після цього потрібно прочистити систему, подавши в неї азот. Слід звернути увагу на те, що тиск азоту не повинен становити понад шість атмосфер, якщо це значення перевищено, потрібно скористатися редуктором для його зниження. Процедура продування триває 10-15 хвилин, після цього часу подача азоту припиняється. Далі потрібно перекрити клапан на голчастому захопленні, обрізати зіпсований фільтр-осушувач та повторити продування азотом протягом десяти хвилин. Після завершення цих дій можна монтувати новий фільтр.
Слід зазначити, що тривале перебування системи без вакууму вкрай небажано: це може спричинити внутрішній розлад фреонового контуру, виправити який можна буде лише шляхом його повної заміни.
Як заправити фреон у холодильник
Тепер настав час скористатися вакуумно-насосною станцією, яка має два манометри (синього і червоного кольорів) і три шланги. Розглянемо як його підключити та закачати в систему фреон:
- закрутіть крани на манометрах;
- шланг жовтого кольору приєднайте до балона з холодоагентом;
- шланг синього кольору приєднайте через спеціальний штуцер до патрубка подачі фреону до системи;
- шланг червоного кольору з'єднуйте з іншим кінцем системи через клапан Шредера;
- відкрийте вентилі, розташовані на манометрах;
- встановіть балон з холодоагентом на ваги та відкрийте подачу газу;
- коли тиск дорівнює величині 0,5 атмосфер необхідно перекрити вентилі;
- увімкніть компресор на тридцять секунд;
- до шлангу жовтого кольору підключіть вакуумний насос і запустіть його на десять хвилин (в такий спосіб виконується вакуумація системи та створюється потрібний тиск);
- від'єднайте жовтий шланг від насоса та підключіть його до резервуара з холодоагентом;
- відкрийте вентиль синього манометра і продовжуйте заправку агрегату фреоном, слідкуйте на вагах за кількістю газу, що надійшли в систему;
- запустіть компресор для перевірки нормальної роботи системи та тиску в ній;
- якщо всі показники в нормі, від'єднайте всі шланги і зробіть запаювання патрубків.
На перший погляд весь процес роботи здається досить простим, проте для цього потрібно озброїтися всім переліченим вище набором обладнання і певні знання, якщо такого немає, краще все-таки звернутися за допомогою до фахівця.
Помилки, які можна допустити при самостійному закачуванні системи фреоном
Навіть якщо Ви ретельно вивчили всі нюанси самостійного заправлення холодильного приладу холодоагентом – це не говорить про те, що робота буде виконана ідеально. Розберемося, до чого потрібно бути готовим.
Коли Ви вирішили заощадити час на якомусь із етапів, наприклад, на продуванні системи, в ній може залишитися волога, яка дуже згубно вплине на прилад і призведе до згоряння компресора і засмічення капілярної трубки. Тому не варто поспішати, краще витратити трохи більше часу і виконати роботу якісно.
Не завжди твердження “чим більше – тим краще” є вірним. Заправляти фреон у систему слід строго в тій кількості, яка потрібна саме для Вашої моделі рефрижератора. Якщо перевищити ці показники хоча б на 1-2 грами, компресору буде перевантажуватися при перекачуванні речовини і дуже швидко вийде з ладу.
Висновок
Якщо Ви впевнені у своїх силах і маєте весь перелік потрібного інструменту та обладнання, можете сміливо приступати до самостійного заправлення холодильника фреоном. Але у випадку, коли ця робота здається Вам складною і важко здійсненною, найкраще звернутися в сервісний центр, фахівець здатний усунути вади в системі і виконати заправку хладагентом якісно всього за 1,5-2 години.
Коментарі (0)
Додати коментар