Пральна машина автомат є незамінною помічницею для кожної господині. Однак іноді трапляється, що агрегат починає поводитись зовсім незвично і це змушує насторожитися. Наприклад може статися таке, що Ви запустили прання і зайнялися своїми справами, а коли настав час виймати білизну з барабана виявили, що машинка не зупиняється, хоча прання давно мало закінчитися.
Або прання просто зависло на одному з циклів, наприклад, набрала воду, але барабан пральної машини не крутиться. У цій ситуації стає зрозуміло, що сталася поломка. Давайте розберемося, що могло спричинити таку поведінку приладу і, як можна виправити ситуацію.
Пральна машина пере білизну довше за встановлений час
Коли Ви помітили, що машинка стирає довше за певний час, але все-таки завершує роботу і відключається, не завжди має місце поломка. Для того, щоб визначити причину такої поведінки агрегату, потрібно провести невелику діагностику.
Проблема з подачею води в бак
Якщо вода в машинку надходитиме надто повільно, відповідно процес прання триватиме набагато довше звичайного. Причиною поганого надходження води може стати:
- Слабкий тиск у водопровідній системі. Для того, щоб це перевірити, просто відкрийте будь-який кран (наприклад, на кухні) або змішувач на душі. Якщо тиск води дійсно маленький, слід почекати, коли воно нормалізується. Однак, якщо така проблема з водою спостерігається постійно краще звернутися у водоканал або викликати сантехніка.
- Передавлений шланг подачі води в машинку. Перевірте, чи можливо випадково стався залом шланга, або він чимось передавлений. Достатньо поправити шланг і машинка почне працювати у звичному режимі.
- Засмічений заливний фільтр. Фільтр, розташований на заливному шлангу - це всього лише сітка для грубої очистки, яка затримує велике сміття, що потрапляє у воду з труб.
- Збій у роботі заливного клапана. Трапляється так, що машинка довго пере через несправність заливного клапана. Звичайно, якщо деталь повністю зламана, мембрана не відкривається і вода в машинку надходити не буде зовсім, але іноді мембрана все-таки відкривається, але лише частково, в результаті чого бак заповнюється дуже повільно. Якщо всі перераховані вище фактори виключені, але вода надходить у бак дуже повільно, значить проблема саме в заливному клапані - його потрібно замінити, для цього краще звернутися до майстра.
Відповідно, якщо сітка забивається брудом, тиск води, що надходить в машинку, значно знижується і її набір в бак сильно сповільнюється, саме з цієї причини пральна машина довго стирає. Позбутися проблеми досить просто:
- необхідно перекрити воду в машину;
- відкрутити заливний шланг від корпусу;
- далі вийняти сітку і ретельно промити її під проточною водою, якщо потрібно буде скористатися старою зубною щіткою;
- зібрати все у зворотному порядку;
Повільний злив води з бака
Тривалий злив води так само, як і її повільний набір, призводить до того, що пральна машина довго стирає. Причиною такої ситуації є засмічення одного із зливних вузлів (фільтр або патрубок).
Зливний фільтр рекомендується прочищати після 5-7 прання або після кожного, якщо перуться занадто брудні речі. Засмічитися ця деталь може чим завгодно, наприклад ворсом з одягу, нитками, монетками, папірцями, що випали з кишень під час прання і т.д. Чистити цю деталь СМА дуже просто. Слід відкрити лючок розташований в нижній частині агрегату, відкрутити фільтр проти годинникової стрілки, видалити з нього все сміття, що накопичилося, після чого промити і встановити на місце.
Зливний патрубок також міг забитися сміттям, однак, щоб його прочистити, потрібно розібрати агрегат, тому для проведення даної роботи краще викликати майстра.
Тривалий нагрів води
Коли пральна машина довго пере, при цьому з наливом та зливом води все гаразд, слід звернути увагу, як довго гріється вода в баку. Причин появи такої проблеми може бути лише дві.
На ТЕНі утворився занадто великий шар накипу. Внаслідок цього порушується теплопровідність, отже вода нагрівається довше і тривалість прання збільшується. Слід зазначити, що утворення накипу не відбувається за один день, для цього можуть знадобитися місяці, тому помітити збільшення часу прання Ви могли і раніше, тільки воно, швидше за все, було не настільки великим. Для того, щоб позбавитися проблеми, потрібно здійснити очищення ТЕНу від накипу, якщо це не допоможе, то доведеться його замінити.
Некоректна робота термостата також може вплинути на те, що пральна машина довго не зупиняється. У випадку, коли ця деталь несправна, на модуль управління СМА надходить неправильна інформація про нагрівання води в баку, відповідно відбувається тривале нагрівання. Щоб усунути несправність, потрібно замінити термостат на новий.
Причини "зависання" пральної машини в процесі роботи
Пральна машинка автоматичного типу дуже примхлива техніка, яка через поломку може не тільки занадто довго прати, але також може просто взяти і зупинитися в будь-якій стадії прання. Як правило, якщо машинка "зависла", на електронному табло висвітиться код помилки, який повідомить про проблему, але якщо такого не сталося, можна спробувати самостійно знайти причину.
Отже, коли пральна машина зупиняється під час прання, потрібно в першу чергу зрозуміти: на якому етапі це сталося і вже виходячи з цього шукати несправність.
Пралка зупинилася одразу після набору води
Якщо Ви виявили, що вода в бак набралася, а прання не починається, швидше за все перегорів ТЕН і машинка не пере, тому що вода не нагрівається. Потрібно здійснити заміну цього елемента.
Машинка зупинилася на моменті зливу води.
Пральна машина може зупинитися на стадії зливу з таких причин:
- засмічений зливний фільтр, шланг або патрубок. Необхідне прочищення засмічених елементів;
- заклинило крильчатку насоса. У неї міг потрапити сторонній предмет одягу, що випав з кишені або наприклад відірваний гудзик. Слід відкрутити зливний фільтр і перевірити крильчатку, розташовану за ним, якщо має місце засмічення, його потрібно усунути;
- сталася поломка зливного насоса. У деяких випадках цю деталь можна відремонтувати, але якщо насос не підлягає ремонту, його доведеться замінити. З такою поломкою краще звернутися до майстра.
Несправність електронного модуля керування
У разі несправності програматора пральна машина може або зовсім не працювати, або поводитися не так, як завжди. Отже, що може відбуватися при збоях у роботі модуля:
- пральна машина не пере. Ця ситуація може бути схожа на перегорання ТЕНу, тобто вода набралася, а команди на нагрівання не подається;
- машинка "зависає" на будь-якому етапі прання;
- агрегат працює без зупинки. Модуль заклинило на стадії прання або полоскання і команда не подається на завершення циклу. Також може відбуватися повний цикл прання (набір води, нагрівання, прання, злив, полоскання, злив, віджимання), після чого весь цикл може повторюватися безперервно.
Будь-яка з цих ситуацій може відбуватися через збій у роботі електронного модуля управління. Вирішити цю проблему зможе лише досвідчений фахівець. Можливо знадобиться перепрошивка деталі, у деяких випадках програматор замінюють на новий.
СМА набирає воду і відразу її зливає
Якщо пральна машинка постійно набирає і зливає воду, при цьому не стирає, спочатку слід перевірити підключення зливного шланга, можливо він некоректно приєднаний. В ідеалі зливний шланг повинен розташовуватися на висоті не менше 50 сантиметрів, якщо не дотримуватись цього правила при підключенні до зливу, вода самопливом стікатиме в каналізацію, в результаті чого відбуватиметься постійна долива з водопроводу. З цієї причини відбувається постійне нагрівання води, але до необхідної температури вона не нагріється, а прання відповідно не почнеться. Вирішується проблема перепідключення зливного шланга на потрібну висоту.
Вихід з ладу датчика рівня води також спровокує постійну затоку та злив води. Якщо ця деталь несправна, на модуль керування не подається команда про достатню кількість води, внаслідок цього відбувається її переливання і машинка починає автоматично її зливати. Потрібно замінити пресостат на новий.
Поломка впускного клапана також може спричинити те, що пральна машина не стирає. Якщо деталь несправна, мембрана клапана може після набору води закриватися не повністю, відповідно вода набиратиметься в бак безперервно і не нагріватися до необхідної температури. Вирішується проблема заміною деталі.
Слід зазначити, що з прочищенням фільтрів і підключенням до каналізації Ви можете впоратися самостійно, але якщо сталася поломка одного з вузлів пральної машини, найкраще звернутися до кваліфікованого фахівця.
Коментарі (0)
Додати коментар