Пральна машина Індезит несправності

- 20 листопада, 2020

Поломка пральної машини індезит і взагалі будь-який СМА завжди ставить у незручне становище. Але рано чи пізно це може статися з кожним. Ремонт пральних машин Indesit не схожий на ремонт інших виробників, оскільки має певні особливості конструкції. Виробники в гонитві за популярністю серед покупців намагаються оснащувати свою техніку інноваційними системами, датчиками та набором опції.

Коли питання стосується ремонту пральної машини Індезит, варто звернути увагу на відсутність технічних вишукувань від виробника. Тому для побутової техніки Indesit характерний ряд типових поломок лише цього виробника. У статті розберемося з тим, як полагодити пральну машину Індезит своїми руками.

Несправності пральної машини Індезит вважаються звичайною справою, буденністю для майстрів із сервісних центрів. Експерти відзначають, СМА цього виробника належать до не найнадійніших. Причина в тому, що конструкція складається з досить вразливих вузлів і саме на них потрібно звертати увагу насамперед, коли виникає поломка.

Статистика випадків, з якими звертаються до сервісних центрів, показує, що техніка від Indesit ламається більше за інших. За перші 5 років експлуатації в ремонт потрапляє одна з трьох машинок, чого не скажеш про техніку німецьких або корейських виробників. Розглянемо для пральної машини індезит несправності, з якими найчастіше стикаються користувачі.

80% поломок трапляються з такими вузлами:

- ТЕН. Найбільш типова несправність для СМА цього бренду. Питання, чому ця зона вважається настільки проблемною? Все простіше нікуди – виробник не покриває ТЕН захисними речовинами та передбачає лише використання нержавіючої сталі, коли інші виробники подбали про покриття. З цієї причини на ТЕНі накип накопичується набагато швидше.

- Мережевий фільтр. Поломка цього елемента – це досить поширена несправність для пральних машин Індезит. Виробник випускає партіями машинки із бракованим фільтром. Найчастіше вони приходять у непридатність через 3-4 роки експлуатації. Але в такому разі самостійний ремонт пральної машини індезит – місія здійснима.

- Підшипники. Це найнеприємніша поломка з існуючих. Для вирішення потрібно розібрати корпус, щоб дістатися до них. Так що подібні проблеми можна віднести до важких.

- Блок керування. Контролер – це місце, яке найбільше піддається поломкам. Особливо для модельного ряду, випущеного до 2012 року. Пральні, які виготовляються з 2014 року, оснащені надійнішими платами, але й вони часто потребують втручання. Виконати ремонт своїми руками майже нереально, але можете спробувати перевірити проводку та шлейфи, які з'єднують контролер з іншими елементами СМА. Але заміну чи ремонт краще довірити професіоналу.

- Датчик електродвигуна. Двигун - одна з найнадійніших деталей, але проблеми бувають з електронікою, яка проведена до нього. Найуразливішим місцем є конденсатори. Їх не можна відремонтувати, допускається лише повна заміна.

Це найпопулярніші поломки, не рахуючи всіляких засмічень, які характерні для будь-яких марок. Коли пральна машина не працює, слід якнайшвидше приступити до вирішення проблеми. Для початку потрібно діагностувати поломку, щоб встановити причину.

Діагностика та ремонт пральної машини indesit

Провести діагностику можна самостійно за допомогою посібника з експлуатації. Якщо ви його втратили, можете ознайомитися з детальним алгоритмом дій, як шукати поломки та її причини в нашій статті. Також діагностика пральної машини індезит може бути здійснена при виведенні кодів помилок.

Якщо модель оснащена електронним таблом, система самодіагностики виведе коди поломок при їх виявленні. Пральним машинкам Індезит найчастіше характерні такі коди помилок:

- H20;

- F02;

- F05;

- F10;

- F18 та інші.

За відсутності дисплея ви все одно отримаєте оповіщення про несправність, так, у певній комбінації та послідовності почнуть підсвічуватись індикатори. Крім того, деякі проблеми можна виявити, якщо прислухатися до того, як працює барабан і двигун. Якщо ви виявите нетипові звуки, це свідчить про поломку. Коли пральна машина не віджимає, це вказує на засмічення у помпі або системі зливу.

За відсутності ознак поломки, коли машинка з тієї чи іншої причини просто перестала працювати, знадобиться розбирання. Найлегше з комплектуючими, що знаходяться під верхньою кришкою – мережним фільтром або датчиком рівня води. А ось до інших вузлів складно дістатися, а саме: до двигуна, нагрівального елемента, підшипників та насоса.

Додатково можете взяти тестер і з його допомогою пройдіться по всіх датчиках, контактах та проводах. Якщо десь немає харчування, це свідчить про наявність несправності.

Перш ніж розібрати корпус пральної машинки, вивчіть пристрій пральної машини індезит. Дізнатись, як влаштована ваша пралка допоможе електрична схема. Якщо ви не зможете її знайти, зафіксуйте за допомогою фото або відео всі етапи демонтажу, щоб потім правильно зібрати.

Розглянемо кожну несправність докладніше і встановимо, і розберемося з усуненням проблем. Якщо зламалася пральна машина індезит, то при серйозній проблемі слід звернутися до фахівців, а не займатися самолікуванням.

Поломка зливного насосу

Типова несправність пральних машинок Indesit. Причини поломки пральної машини можуть приховуватись як у проблемах з насосним двигуном, так і засміченнями в помпі. При попаданні сторонніх предметів у помпу її робота блокується і це призводить до поломок крильчатки.

Однією з ознак поломки є те, що в машинці не працює злив і на дисплеї висвічуються помилки F05 або F11. При блокуванні помпи розберіть її і вийміть сторонній предмет. В інших випадках потрібно замінити зливний насос.

Поломка блоку керування

Контролер - це серце пральної машинки, що керує всіма процесами. Саме в контролер записано кожну програму прання. На вигляд він як плата з безліччю радіодеталей. Багато блоків відрізняються чутливістю до перепадів. Якщо на мікросхему потрапить волога, це призводить до поломки всього вузла. У контролері найчастіше підсвічуються електронні складові: резистори, реле, конденсатори, симістори тощо. Доріжки можуть вигоряти, контакти прогнивати. Буває, що може статися збій у прошивці.

При поломці блоку управління може статися збій програми, машинка перестає крутити барабан або техніка може не включитися. Саме це є частими ознаками поломки контролера. Ознаки згорілого процесора можуть бути найрізноманітнішими. Найчастіше – виведення помилки F12 або мерехтіння індикаторів у моделях без дисплея. Досить визначити несправні електронні складові контролера. Після цього замініть їх на нові, пройдіть паяльником по згорілих доріжках і відновіть прогнили контакти.

ремонт блоку керування пральної машини

Коли ви виявите, що всі елементи в нормі, можете перевірити прошивку модуля. Якщо це необхідно, її можна випаяти і перепрограмувати. При поломці процесора контролера блок керування підлягає повній заміні.

Амортизація щіток двигуна

Графітові щітки є одним із вузлів колекторного двигуна, що забезпечує обертання. Щітки беруть участь у передачі напруги між нерухомим статором та рухомим ротором. У разі зносу може виникнути слабкий коннект між ними та колектором. Як результат, двигун втрачає потужність, починає смикатися або зовсім перестає обертатися.

Про поломку свідчить те, що пральна машина перестає набирати обертів або більше не крутиться барабан. На дисплеї може з'явитися помилка F01 або F02. Щітки не підлягають ремонту та їм потрібна повна заміна.

Поломка нагрівального елемента

ТЕН схильний до зносу при недостатньому догляді за пральною машинкою. Після тривалої експлуатації на цьому елементі відкладаються домішки, що містяться у воді. Крім того, на нього можуть намотуватися нитки, частинки тканини та інше сміття. У зв'язку з чим теплопровідність зменшується і ТЕН починає працювати інтенсивніше. Все це призводить до того, що:

- перегорає спіраль нагрівального елемента, що перестає нагрівати воду;

- корпус ТЕНу прогоряє-прогниває, спіраль контактує з водою та вибиває автомат.

Коли пралка перестає гріти воду, через це збільшується тривалість прання, а цикл не переходить до полоскання. На дисплеї відображається код помилки F08. Тоді ТЕН потребує заміни.

Проблеми з ТЕНом легко визначити за низкою певних ознак. В основному СМА Індезит може сповіщати про неполадки нагрівальних елементів. На дисплеї з'являється помилка F07 або може блимати 1-й, 2-й та 3-й індикатори.

Поломку легко виявити і побічно. Наприклад, якщо вода не нагрівається, через це пральний порошок може не розчинитися під час прання. Або через 15 хвилин після того, як запущено цикл прання, спробуйте доторкнутися до люка: холодний люк вкаже на те, що ТЕН не діє. Для перевірки та вилучення ТЕНу вживіть наступних заходів:

- Знайдіть відповідну викрутку, з її допомогою відкрутіть задню стінку, яка найчастіше кріпиться 4 болтами. У самому низу бака ви виявите два контакти, які стирчать з його стінки. Це поки що тільки хвостик ТЕНу, сам же нагрівальний елемент знаходиться під барабаном.

як зняти тен пральної машини

- Зніміть проводку з ТЕНу та індикатора, які розташовані всередині нагрівача. Скористайтеся тестером, щоб зробити виміри – досить просто торкнутися щупами контактів. Якщо на приладі буде показано значення в районі 20-40 Ом, це означає, що нагрівач справний. При 0 – отже, ТЕН замкнуло, а 1 чи ∞ вказують на обрив нагрівача.


- Не забудьте переконатися, щоб ТЕН не пробивав на корпус. Проведіть тести в режимі масштабування на своєму тестері. Щупи притуліть до контакту та корпусу. За відсутності неполадок тестер працюватиме тихо, при пробоях він видаватиме писк.

- Потім демонтуйте старий ТЕН, навіть якщо всі показники будуть у нормі. Викрутіть центральне кріплення та гайку. Потрібно вилучити ущільнювач, потім проведіть огляд Тена. Якщо на нагрівальному елементі буде виявлено товстим шаром накип або темні ділянки, він точно підлягає терміновій заміні.

- Новий ТЕН слід купувати в комплекті з гумкою-ущільнювачем, для щільного встановлення та закріплення нагрівача. Перед встановленням нагрівального елемента, очистіть від накипу та сміття місце, в якому його потрібно кріпити. Якщо це складно зробити руками, то застосуйте дротяний гачок або щітку, призначену для чищення пляшок. Після цього можете встановити новий ТЕН, підключити дроти та зібрати пральню.

Зношування підшипників

Бувають поломки, для вирішення яких потрібно багато часу та сил, але найголовніше – це досвід та знання, без яких ніяк не впоратися. Пройти повз ці неполадки неможливо, а саме про такі, як знос підшипників. З ними досить важко працювати і справа не лише у необхідності розбирати корпус. Найбільше труднощів виникають під час розбирання бака. Виробники Індезит зробили бак настільки надійним, що він не піддається розбиранню. Монолітна конструкція - ось що викликає труднощі при розбиранні. Але майстри в сервісних центрах добре освічені у нагальних питаннях. У такому випадку вони просто розпилюють бак на 2 частини по зварювальному шву.

Таке рішення досить слушне і допомагає заощадити, оскільки розпиляти бак набагато дешевше, ніж поміняти півмашинки. Не всі домашні майстри впораються з таким завданням, але варто спробувати.

ремонт бака пральної машини

Виявити поломку підшипників легко. У таких випадках машинка гримить під час віджиму та не крутить барабан. В особливо запущених ситуаціях виникає шум і барабан не обертається під час циклу прання. Якщо спробувати зняти задню або бічну стінку, залежно від типу завантаження машинки, помітіть іржаві підтікання на баку. Ремонт пральної машини індезит з вертикальним завантаженням передбачає початок демонтажу з бокової стінки. Після виявлення патьоків може знадобитися заміна підшипника та сальника.

Обрив або розтягнення ременя приводу

Привідний ремінь задіяний у обертанні барабана, саме з його допомогою двигун передає рух барабану. При проблемах з ременем машинка продовжує працювати у звичному режимі, чути шум мотора, машинка заливає та зливає воду. Але коли ремінь рветься, барабан не обертається. Іноді трапляється так, що ремінь може розтягнутися та прослизати на віджимі. Як результат, машина не віджимає. Так що якщо ви ставите питання, чому пральна машина не віджимає, то варто шукати проблему в приводному ремені.

Варто звернути увагу на те, що, якщо ремінь часто злітає, це нерідко буває сигналом про знос підшипників. Свідчити про проблеми з ременем може те, що машина гуде, барабан не обертатиметься зовсім або під час віджиму. Тоді необхідна заміна ременя приводу. Коли не знаєте, що робити, якщо машина не віджимає, звертайтеся за допомогою до майстрів або, вивчіть матеріали, які допоможуть виконати ремонт пральної машини індезит своїми руками.

Поломка блокування люка (УБЛ)

Ще один вузол, який часто стикається з поломками. Причиною цього можуть бути несправності термотаблетки, яка розігріває термопластину. Вона може плавитися, прилипати до біметалу або просто зруйнуватися. Рідко буває так, що біметалічна пластина починає втрачати гнучкість та гірше реагує на нагрівання.

Блокування дверцят під час увімкнення або не відкривається після завершення програми – це те, що свідчить про поломку. На дисплеї з'являється помилка з кодом F17. При поломці необхідно зробити заміну пристрою блокування люка.

Несправність двигуна

Такі проблеми можуть виникати у разі обриву або при міжвитковому замиканні в обмотках статора або ротора. Не виключені дефекти ламелей колектора, наприклад їх відшарування. Вони виникають через перепади напруги в обмотках двигуна.

Сигналом про поломку буде те, що пральна машина перестає крутити барабан і на дисплеї висвічуватиметься помилка F01 або F02 відразу після того, як буде запущено прання. У разі міжвиткового замикання в двигуні машина вибиває автомат. У такому випадку потрібний терміновий ремонт або виконати заміну двигуна.

Несправності заливного клапана

Заливний клапан має складну конструкцію з електромагнітної котушки та мембрани, що відкривається при подачі напруги на клапан. Найчастіше поломка відбувається в електромагнітній котушці. У нових моделях Індезит є дві секції: одна відповідає за набір води для прання, друга за набір на полосканні.

Розпізнати поломку легко, адже в такому випадку пральна машинка не набирає воду зовсім або тільки на полосканні. Моделі Індезит із дисплеєм видадуть помилку H20 або F10 на дисплеї. Щоб усунути несправність, потрібно замінити клапан подачі води.

Розрив манжети люка

Неполадки можуть виникати і через постійні вібрації, тертя і змінні навантаження. Як правило, через це гумовий ущільнювач протирається. Ще однією причиною несправності є прання речей із гострою фурнітурою. Через пряжки на ременях, декоративні застібки та випадково забуті в кишенях гострі предмети можуть призвести до пошкодження манжет та витоків.

Розпізнати цю поломку можна при підтіканні пральної машинки, коли вона виконує цикли прання, полоскання або віджимання. У разі не сильного пошкодження манжети її досить просто заклеїти і встановити заклеєною ділянкою вгору, щоб уникнути прямого контакту з водою. За більш серйозних пошкоджень потрібно замінити її.

Коди помилок пральної машини indesit

Щоб легше було виявити наявність усіляких неполадок і якнайшвидше розпочати ремонт пральних машин своїми руками індезит, зверніть увагу на коди помилок. Під час несправностей вони з'являться на дисплеї. У стирках Індезит помилки відображатимуться у вигляді напису, що складається з цифр та літер. При відсутності дисплея помилки відображаються у вигляді миготливих датчиків на панелі керування.

У тому випадку, коли пральна машина індезит не включається і не подає будь-яких ознак життя, у тому числі й сигнали про помилки, мабуть проблема в мережевому фільтрі. Або машинка більше непридатна до роботи.


Коментарі (0)


Додати коментар




Дозволені теги: <b><i><br>Додати новий коментар:


Зміст: