Чому не вимикається холодильник - Огляд частих поломок

- 02 жовтня, 2021

Коли холодильник працює, ми чуємо характерний звук, це робота його компресора. У багатьох моделях компресор здатний періодично вимикатися, коли в його роботі немає необхідності. Але в той час, коли в холодильнику або морозильній камері температура стає вище заданої на панелі управління, компресор знову вмикається в роботу. Це нормальний розвиток подій у процесі функціонування холодильника.

Інша справа інверторні компресори у холодильнику. Такі агрегати працюють постійно без відключення, але на відміну від звичайних, коли в їхній роботі немає необхідності вони здатні знижувати свої обороти до граничного мінімуму, що може створювати ілюзію того, що компресор відключився. Це також нормально.

Але якщо холодильник має звичайний компресор і працює без відключень або інверторний працює постійно на високих оборотах, це ознака того, що функціонування виробу відбувається неправильно, можливо відбулася поломка холодильника.

Холодильник не вимикається через витік фреону

Фреон в холодильнику є основним і одним з найважливіших елементів, які забезпечують охолодження та заморожування. Саме завдяки цьому газу навіть у спекотну погоду в холодильнику підтримується необхідна низька температура. Об'єм фреону для нормальної роботи в системі холодильника повинен бути в нормі, його не повинно бути більше чи менше. Отже, якщо норма обсягу порушується, нормально працювати холодильник не зможе.

Найчастіше рівень об'єму фреону порушується через витік. Причина самого витоку може бути абсолютно різною, наприклад, неправильне транспортування, механічне пошкодження, розгерметизація трубок в місцях паяння та інше. Якщо модель вашого холодильника з одним компресором, то в холодильній та морозильній камерах буде висока температура, якщо компресора два, то одна з камер працюватиме нормально, а друга ні.

В результаті витоку фреону, утворюється температура вище норми в одній із камер холодильника або відразу в двох. Високу температуру холодильник намагатиметься опустити до заданої на панелі управління, компресор працюватиме, але марно, температуру опустити не вдасться, а компресор не зупинятиметься, поки не вийде з ладу. Щоб усунути поломку, необхідно виявити місце витоку та ліквідувати його. Після усунення місця витоку слід вакуумувати систему, замінити фільтр-осушувач та зробити заправку фреоном.

заправка холодильника

Виконати таку роботу самостійно не можна, адже, крім навичок ремонту холодильника, знадобиться також спеціалізований інструмент, який практично зазвичай не зустрічається в домашньому господарстві.

Нещільно прилягає ущільнювач дверцят

Герметичною є не тільки система холодильника, за якою циркулює фреон, а й самі камери холодильника в той момент, коли дверцята закриті. Виробники дбають про те, щоб ізоляція камер була максимально високою, щоб тепле повітря зовні не мало можливості потрапити всередину холодильника, таким чином компресор працює рідше, відбувається економія ресурсу даного агрегату і стає меншою витрата електроенергії.

Досить важливим елементом такої ізоляції стає простий ущільнювач, розташований на дверцятах холодильника. Часом ми не звертаємо жодної уваги на нього, але лише до того часу, поки холодильник працює справно. Якщо з якоїсь причини деформується ущільнювач, його форма порушується або він піддається механічному пошкодженню, всі властивості ізоляції в цей момент втрачаються.

Як результат, холодне повітря з камери холодильника може залишати межі цієї камери, а тепле може проникати всередину. В результаті такого процесу температура всередині холодильника постійно зростає, компресор починає вимикатися рідше, а дуже скоро зовсім не вимикається. Відновлювати ущільнювач дверцята холодильника, найчастіше немає необхідності, його потрібно замінити на новий.

Це робиться легко, просто знімається старий ущільнювач із пазів, а на його місце одягається новий. Таку процедуру можна зробити самостійно.

Поломка вентилятора у системі відтайки заміна вентилятора холодильника

Конструкція сучасного холодильника із системою No Frost дещо складніша, ніж конструкція звичайного холодильника із статичною системою відтайки. Але, зважаючи на сучасні вимоги до технологій від споживачів, найчастіше сьогодні використовуються холодильники саме з системою No Frost. Крім шуму при роботі компресора, ми зможемо чути ще і роботу вентилятора, який розташований у системі відтайки.

Саме цей вентилятор дозволяє охолодженому повітрі циркулювати у камерах холодильника. Але є моменти, коли вентилятор не може працювати. Його мотор може згоріти через ряд причин, якщо несправний ТЕН в системі відтайки, вентилятор може покритися льодом і також не зможе обертатися. Якщо таке відбувається, у холодильнику неухильно підвищиться температура.

При підвищенні температури компресор, як і в попередніх випадках, відреагує і почне працювати на підвищених оборотах. В результаті він припинить відключатися зовсім і не зменшуватиме обороти, якщо він інверторний. За такої поломки, необхідно з'ясувати причину несправності, адже відсутність роботи вентилятора може бути лише наслідком. Для точної діагностики краще запросити досвідченого майстра, який швидко з'ясує причину, а й якісно усуне її.

Поломка в системі відтайки

Система відтайки властива конструкції холодильників із системою No Frost. Завдяки їй, у нас не виникає потреби у розморожуванні холодильника, адже це відбувається автоматично. Але відбувається це лише у повністю справних холодильниках. Якщо з якоїсь причини система відтайки не може працювати коректно, то в морозильній камері утворюється великий шар льоду, який перешкоджатиме нормальній циркуляції охолодженого повітря.

Як результат, у холодильник не проникатиме охолоджене повітря, температура всередині камери зростатиме, компресор включиться в роботу і функціонуватиме на максимальних обертах без відключення. До схожої проблеми призводить і зледеніння вентилятора, завдяки якому охолоджене повітря циркулює камерами. Вентилятор може бути справним, але до неможливості його роботи призвела поломка елемента в системі відтайки.

Сама система відтайки складається з кількох елементів, але найчастіше несправності піддається ТЕН. Це не дуже потужний нагрівальний елемент, який періодично включається в роботу і допомагає розтанути інею, що утворюється. Щоб з'ясувати справжню причину поломки та виявити непрацюючий елемент, важливо провести якісну діагностику. Для цього необхідно звернутись до сервісного центру.

Неправильно працює керуюча плата

Така причина поломки виключена у холодильниках з механічною системою керування. Однак, якщо ми маємо справу з більш-менш сучасним холодильником, варто розуміти, що всі вони мають електроніку, а, відповідно, плата, що управляє, також є в їх конструкції. Керівна плата є своєрідним центром холодильника, який приймає дані від різних датчиків, розташованих у конструкції пристрою, аналізує їх та розподіляє необхідні команди на вузли холодильника.

Саме завдяки таким командам від керуючої плати компресор включається, вимикається або правильно контролює обороти своєї роботи. Результат несправності плати може бути найрізноманітнішим. Якщо поломка відбулася в ланцюгу датчика температури, то плата не буде «розуміти», що температура всередині холодильника достатньо, компресору настав час відключатися. Отже, компресор продовжить працювати, навіть якщо в холодильнику вже утворюється снігова шуба.

Керуюча плата має властивість ламатися, якщо відбувається перепад напруги в електромережі, внутрішнє замикання чи плату потрапляє волога. Самостійно проводити ремонт керуючої плати настійно не рекомендується, адже некваліфіковане втручання може погіршити проблему або призвести до нових супутніх поломок.

Неправильно працює датчик температури або термостат

Лише вдумайтеся, як компресор може розуміти, коли він повинен працювати, а коли йому час відключитися. Насправді цей процес одночасно простий і складний. Спочатку необхідно встановити на панель управління бажану температуру всередині камер. Далі включається компресор, температура починає опускатися до заданих параметрів, це контролюватиме датчик температури. Як тільки датчик визначить, що температура опустилася до необхідних параметрів, він передасть відповідну інформацію на плату, яка і передасть команду компресору на відключення.

Досить довгий і непростий алгоритм, але в той же час цілком зрозумілий. Але варто лише одному ланцюжку в даному алгоритмі вийти з ладу, як робота всього холодильника стане не правильною. Наприклад, якщо датчик температури буде неправильно вимірювати температуру або зовсім перестане працювати, плата не зможе отримати інформацію про температурний режим в холодильнику. Це розцінюватиме як необхідність продовжувати роботу, компресор не отримає команду зупинитися і працюватиме без відключення.

У цьому випадку ремонт температурного датчика недоцільний, його потрібно замінити на новий. Якщо ви орієнтуєтеся в пристрої холодильника, зробити заміну можна самостійно, але якщо ви не розумієте, де розташовується датчик температури, краще звернутися до майстра для ремонту холодильника.

Підведемо підсумок

Постійна робота компресора холодильника без відключення або зниження обертів інверторної системи є свідченням поломки. Її необхідно вчасно діагностувати та усунути, адже при роботі компресора без зупинки він дуже швидко втрачає свій ресурс і, рано чи пізно, може згоріти.

Основні поломки, через які компресор холодильника працює без відключення:

· Холодильник не відключається через витік фреону – необхідно усунути місце витоку та зробити заправку фреоном;

· Нещільно прилягає ущільнювач дверцят – пошкоджений ущільнювач потрібно замінити на новий;

· Поломка вентилятора в системі відтайки - якщо вийшов з ладу вентилятор, його потрібно замінити, якщо вентилятор не працює через систему відтайки, необхідно діагностувати її;

· Поломка в системі відтайки - перевіряється працездатність всіх елементів системи, пошкоджені та непрацюючі вузли змінюються на нові;

· Неправильно працює керуюча плата – пошкоджені елементи на платі перепаюються, доріжки, що окислилися, зачищаються, іноді може знадобитися перепрошивка пам'яті;

· Неправильно працює датчик температури або термостат – датчик потрібно замінити на новий, його ремонт недоцільний.


Коментарі (0)


Додати коментар




Дозволені теги: <b><i><br>Додати новий коментар:


Зміст: