Чому гуде холодильник? Топ-6 причин

- 26 жовтня, 2020

Шумна робота холодильника може виявитися досить серйозною проблемою, яка завдає чимало незручностей у побуті. Однак, ще відносно недавно (пару десятків років тому), про холодильник, який працює практично безшумно, можна було тільки мріяти. В наші дні ці мрії виявилися реальністю і вже практично всі сучасні моделі у справному стані здатні не привертати до себе зайвої уваги додатковим шумом. Однак, варто чітко розуміти, що безшумно працювати здатний лише справний холодильник. Відповідно, якщо шум все-таки виникає, отже, холодильний агрегат несправний і потребується невідкладний ремонт холодильнику. Якщо ви регулярно стали чути стукіт, гул або неприродний шум, який походить з глибин холодильника, слід деякий час спостерігати за приладом і зробити його діагностику.

Лише з'ясувавши справжню причину походження шуму, можна швидко та ефективно усунути її.

Зносилися амортизатори на компресорі

Компресор будь-якого холодильника є його справжнісіньким серцем. Це пусковий елемент всього ланцюга, який спрямований на єдину мету – охолодження продуктів харчування та підтримання їх у свіжому стані. Під час своєї роботи компресор видає певний звук, який може посилюватися під час вібрації даного елемента. А компресор під час своєї роботи, безперечно, вібрує.

Щоб позбавитися зайвого шуму, який виникає при вібрації компресора, розробники сучасних холодильників застосовують у конструкції спеціальні амортизатори, які під час роботи холодильника компенсують вібрації і, таким чином, позбавляють нас необхідності терпіти сильний шум при роботі холодильника.

Тим не менш, немає нічого вічного і амортизатори з певних причин або за деяких обставин можуть зношуватися та втрачати свої первісні властивості. Явною ознакою того, що амортизатори компресора ослабли, стає шум, що підсилився при роботі холодильника, який найбільш виразно відчувається при включенні або вимиканні компресора.

Відбувається це через те, що при включенні компресора та його вимиканні агрегат виходить на свої максимальні параметри. Щоб виправити ситуацію, необхідно відрегулювати амортизатори, якщо вони ослабли або замінити якщо відбулося їхнє зношування. При такій поломці ремонт холодильника вдома можливий, але краще запросити досвідченого фахівця, який ефективно розбереться в ситуації.

Зносився компресор

Більш тривожною і неприємною причиною зайвого шуму при роботі компресора стає зношування не його амортизаторів, а самого компресора. При поломці такого характеру шум відбувається саме в момент роботи компресора, а симптоматика несправності дуже схожа зі зносом амортизаторів. Відповідно, при утворенні шуму під час роботи холодильника необхідно проводити перевірку як амортизаторів, так і компресора.

Знос компресора холодильника виглядає так. Поршні стираються, їхні кільця також, деталі починають люфтити. Зважаючи на це під час включення компресора та його роботи створюється шум, неприродний для роботи справного холодильника. Рівень шуму повністю залежатиме від ступеня зносу компресора та його елементів.

У найбільш запущених випадках знос компресора може призводити до його декомпресії. Тоді компресор не тільки починає сильно шуміти, а й працює довго без зупинки та відключення. Це означає, що шуму під час роботи холодильника стає більше.

Як правило, відновленню зношений компресор не підлягає, його необхідно замінити на новий. Роботи, пов'язані з діагностикою компресора та його наступною заміною, необхідно проводити тільки досвідченому майстру з сервісного центру. Ремонт холодильника вдома можливий, але нерідко фахівці пропонують проводити заміну компресора за умов сервісного центру.

Сильно шумить вентилятор у морозильній камері

Технологія No Frost стала дуже популярною та затребуваною через свої особливості, які забезпечують додатковий комфорт у побуті. Багато виробників вже деякий час тому відмовилися від виробництва холодильників зі статичною системою заморожування і повністю перейшли на складання холодильників із «сухим» заморожуванням. Проте, нові технології спричиняють і нові особливості поведінки холодильників.

У конструкції холодильника із системою No Frost обов'язково присутній вентилятор. І хоча сам він не видає багато шуму, можуть виникнути суб'єктивні обставини, які сприятимуть появі не тільки гучнішого шуму, а й неприємного. Одним з таких факторів виявляється льодіння навколо лопат вентилятора. Під час своєї роботи вентилятор лопатями чіпляє лід, через що з'являється стукіт і скрегіт. У найбільш запущених випадках лід може повністю зупинити роботу вентилятора і його двигун згорить.

Щоб виправити ситуацію, необхідно з'ясувати першопричину проблеми. Для початку спробуємо просто розморозити холодильник. Якщо після розморожування через деякий час скрегіт і стукіт повертається, слід детальніше розбиратися в ситуації.

Насамперед необхідно перевірити герметичність ущільнювача на дверцятах. Якщо герметичність порушена, тепле повітря постійно надходить у холодильне відділення або морозильну камеру, що провокує зледеніння навколо вентилятора. В цьому випадку потрібно замінити ущільнювач.

Також може виявитися несправною система відтайки, а саме нагрівач, який виробляє цю відтайку. ТЕН не нагрівається, відповідно автоматичне розморожування системи No Frost не працює. Вихід із ситуації – заміна нагрівального елемента випарника.

несправний вентилятор холодильника

Не знято всі транспортувальні елементи

Купуючи новий холодильник у магазині побутової техніки, ми отримуємо його упакований у картонну коробку або в м'якій упаковці із плівки та пінопласту. У більшості випадків це і є основний пакувальний та транспортувальний елемент. Після основного розпакування, як правило, залишається видалити кріпильний скотч та пінопласт із внутрішніх камер, який зберігає скляні полички від бою під час перевезення.

Однак зупинятися на такому розпаковуванні зовсім не потрібно, адже, хоч і рідко, але трапляється, що деякі виробники фіксують елементами транспортування ще й амортизатори компресора, щоб ті не розбовтувалися під час доставки холодильника на місце постійної експлуатації. Ці елементи необхідно обов'язково видалити, щоб амортизатори мали можливість виконувати своє основне призначення – компенсувати вібрації компресора і робити його роботу максимально тихою.

В іншому випадку відразу ж після включення ми почуємо гучний гул, можливо стукіт, який буде характерною ознакою зношування амортизаторів або самого компресора, хоча насправді всі ці елементи в повному порядку і абсолютно нові. Якщо установку та введення в експлуатацію буде виконувати майстер, він обов'язково видалить транспортувальні елементи з амортизаторів.

Навіть якщо ви забуваєте видалити транспортувальні елементи і вмикаєте холодильник разом з ними, ремонт холодильнику не буде потрібно. Необхідно просто вимкнути холодильник і видалити всі пакувальні матеріали, що залишилися від виробника. Зробити це можна самостійно, не вдаючись до допомоги майстра із сервісного центру.

Ослабли кріплення компресора

Найбільшим джерелом шуму будь-якого холодильника є компресор. Щоб він працював максимально безшумно, застосовується ціла низка рішень, починаючи від застосування спеціальних амортизаторів, надійних кріплень компресора, закінчуючи інверторними технологіями. Про знос амортизаторів ми сьогодні вже згадували, а інверторні технології мало співвідносяться з нашою сьогоднішньою темою, але щодо надійності кріплень компресора, про це також варто поговорити.

Під час своєї роботи компресор виробляє більші або менші вібрації. Відповідно, він має бути надійно закріплений на своєму місці, щоб холодильник міг справно працювати. Чим міцніше і якісніше він закріплений, тим тихіше він працюватиме і тим менше вібрацій зможе зробити.

Але, як показує практика, кріплення з часом можуть втрачати свою міцність і компресор пускається на всі тяжкі. Він починає вібрувати більше звичайного, це призводить до того, що компресор може стикатися з елементами корпусу та видавати неприємний металевий гул і стукіт під час роботи.

Щоб виправити подібну поломку, потрібно відрегулювати кріплення компресора, затягнути гвинти. У деяких випадках може знадобитися замінити кріплення, що розбовталися, на нові.

Неправильне встановлення холодильника

До утворення додаткового шуму під час роботи холодильника завжди призводить якась несправність. Нерідко холодильник шумить упродовж довгих місяців або навіть років, а його господарі вважають, що все в межах норми. Однак, якщо зробити правильну установку та регулювання ніжок агрегату, ситуація докорінно може змінитися, а про роботу холодильника на кухні ми згадуватимемо лише тоді, коли настане час роздобути якусь смакоту.

Неправильне встановлення холодильника

Ліва та права сторони холодильника мають бути виставлені строго за рівнем, перекоси неприпустимі, інакше у роботі холодильника з'являється додатковий шум. Допускається незначний нахил корпусу холодильника назад, щоб дверцята могли доводитися і закриватися самостійно.

Підведемо підсумок

Якщо холодильник почав раптово шуміти та гудіти під час своєї роботи, цьому мають бути об'єктивні причини. Шум може бути як проявом поломки конструкції холодильника, так і результатом неправильної експлуатації пристрою.

Найбільш поширені причини того, що холодильник гуде під час роботи, такі:

· Зносилися амортизатори на компресорі – потрібне їх регулювання чи заміна;

· Відбувся знос компресора – ремонт недоцільний, потрібна заміна компресора;

· Шумить вентилятор морозильної камери – необхідно замінити ущільнювач на дверцятах або замінити ТЕН відтайки випарника;

· Не знято всі транспортувальні елементи – всю упаковку та транспортувальні елементи необхідно зняти;

· Ослабли кріплення компресора – кріплення необхідно затягнути, відрегулювати чи замінити на нові.


Коментарі (0)


Додати коментар




Дозволені теги: <b><i><br>Додати новий коментар:


Зміст: