Ви вирішили купити пральну машинку автомат? Зламалася стара, і ви не хочете витрачатися на ремонт пральної машини? Не поспішайте бігти в магазин і оплачувати першу модель, яку побачите, адже це придбання не на один рік і до нього слід підійти дуже відповідально. Уважно вивчіть технічні характеристики пральних машин, перед тим, як визначитися з вибором, потрібно чітко знати, на що слід звернути особливу увагу, щоб не купити застарілу модель або навпаки «наворочену» з безліччю зовсім не потрібних функцій.
Основні технічні характеристики автоматичних пральних машин
У більшості випадків відмінність всіх моделей пральних машин зовні не суттєва, проте різниця в ціні дуже значна – це зумовлено можливостями та функціями агрегатів. Розглянемо докладно: на що слід звернути увагу під час виборів СМА:
- метод завантаження білизни (вертикальний, горизонтальний);
- максимально допустиме завантаження білизни та об'єм барабана;
- вага та розміри приладу;
- програми прання;
- клас енергоспоживання;
- ефективність процесу прання та віджиму білизни;
- інформативний дисплей;
- додаткові функції захисту.
Правильна комбінація перерахованих вище параметрів пральної машинки допоможе підібрати Вам ідеальну помічницю, яка буде служити довгі роки, не створюючи проблем.
Метод завантаження білизни в барабан
Пральні машинки відрізняються способом завантаження одягу в барабан. Бувають агрегати з вертикальним та горизонтальним завантаженням. Якщо раніше вважалося, що горизонтальне розташування бака - це в першу чергу естетично і зручно, то на сьогоднішній день думки розділилися і багато господинь вважають за краще вибирати пральну машину з вертикальним завантаженням. Проведемо порівняння пральних машин відносно завантаження.
Машинки із вертикальним завантаженням. Переваги:
- якщо Ви забули покласти будь-який предмет одягу пратися, його можна додати в барабан у будь-який момент прання;
- кріплення барабана виконано з двох сторін на окремих підшипниках, що зменшує ризик поломки кріплень;
- компактні габарити дозволяють займати мінімальну кількість простору.
Недоліки:
- розташування завантажувального люка та панелі управління (вгорі) не дозволяє використовувати агрегат як додаткову полицю;
- досить вузький люк для завантаження білизни створює деякі складності при закладанні великих предметів (ковдр, подушок, пледів тощо);
- машинку з вертикальним завантаженням не можна вбудовувати в нішу в стіні, меблі та ін.
Пральна машина з горизонтальним завантаженням. Переваги:
- можливість вибрати компактну модель;
- можливість вбудовування в меблі та інше місце;
- верхню частину прання можна використовувати як додаткову полицю;
- величина завантажувального люка дозволяє легко поміщати в барабан великі речі.
Недоліки:
- для того, щоб завантажити білизну в барабан потрібно сісти або ж нахилитися;
- перед СМА потрібна наявність вільного місця для відкриття люка;
- кріплення бака піддається великому навантаженню, тому ризик поломки збільшується.
Максимально допустиме завантаження білизни та об'єм барабана
Кожна модель пральної машини може вміщати певну кількість білизни, тому при її виборі слід враховувати кількість членів сім'ї. Якщо Ви проживаєте на самоті, достатньо буде машинки з мінімальним завантаженням (2,5-5 кг), але ось у випадку, коли у Вас велика сім'я від 4 і більше осіб, сміливо можна купувати агрегат із допустимим завантаженням від семи та більше кг білизни. Однак, слід зазначити, що найбільш стійкими та практичними є моделі пралень із середньою місткістю барабана (5-7 кг), такої машинки буде достатньо для середньостатистичної сім'ї із трьох-чотирьох осіб. Будьте обережні, оскільки регулярне перевантаження білизни може спричинити непередбачений ремонт пральної машини.
Від об'єму барабана залежить не тільки кількість білизни, що завантажується, але і економічність пральної машинки - чим більше барабан, тим більше в нього можна завантажити білизни, але також буде витрачатися більше води та електроенергії для її нагрівання.
Вага та розміри приладу
Як відомо, існують СМА різних розмірів, визначатися з вибором тут слід індивідуально, залежно від наявності простору, передбаченого для цієї техніки. Якщо Ви плануєте вбудовувати машинку в меблі, необхідно заздалегідь провести виміри площі, на якій вона буде розташовуватися і, тільки після цього вибирати відповідну модель.
Що стосується ваги пральної машинки, то чим вона легша – тим менш стійка. Звичайно, установка і транспортування більш важкого агрегату буде трохи важкою, але, як правило, це робиться лише один раз.
Програми прання
Кількість програм прання в кожній пральній машинці індивідуальна, тому, перш ніж придбати даного виду техніку, краще докладно розглянути огляд програм, які найбільше затребувані.
- Делікатне прання білизни передбачає прання шовку, тюлі, речей які можуть розтягуватися, нижньої білизни, тонких тканин і т.д.
- Швидке прання передбачає цикл, який триває від 15-45 хвилин, зазвичай цей режим використовується для одягу з легкими забрудненнями.
- Синтетика – цей режим застосовується для прання синтетичних тканин та виконується за низької температури води.
- Режим ручного прання імітує прання вручну та застосовується найчастіше для вовняних речей.
- Прання бавовни повинно обов'язково бути присутнім у пральній машині автомат, воно ідеально підходить для дитячого одягу та бавовняної постільної білизни.
- Інтенсивне прання призначене для сильно забруднених речей.
- Кип'ятіння застосовується для одягу із сильними забрудненнями, а також з метою дезінфекції речей.
- Також можна вибрати машинку з додатковими програмами, наприклад: "замочування", "додаткове полоскання", "відстрочення прання", "сушіння", "прасування", "еко очищення барабана" та іншими.
Клас енергоспоживання
Класи енергоспоживання позначаються буквеними значеннями: A+++, A++, A+, A, B, C, D, де “A+++” – це мінімальне енергоспоживання, а “D” – максимальне. Пральна машина, в програмуванні якої передбачено і сушіння, і прасування може мати клас споживання електроенергії “D”, відповідно завдяки додатковим функціям на лічильнику намотуватиметься більше кВт. З цієї причини слід визначитися з програмами, якими Ви дійсно користуватиметеся, щоб не шкодувати згодом про великі рахунки за світло.
Ефективність процесу прання та віджиму білизни
Ефективності процесу прання та віджиму білизни, як і енергоспоживання класифікуються латинськими літерами: A, B, C, D, E, F, G, де “A” - найвищий клас ефективності, а “G” - найнижчий. Отже: чим нижче клас ефективності, тим гірше машинка пратиме або виконуватиме віджимання, звичайно, ціна при цьому теж варіюватиметься (чим вище клас, тим дорожча техніка).
Інформативний дисплей
Наявність інформативного дисплея не впливає на характеристики пральної машини, проте вартість за його наявності значно змінюється у більшу сторону. Звичайно, наявність дисплея досить зручна, адже саме на ньому відображаються вибрані програми прання, час тривалості циклу, а також, у разі виникнення будь-яких проблем, на дисплеї буде висвічуватися код про помилку, який розшифровується в інструкції з експлуатації агрегату. Отже, потрібний інформаційний дисплей чи ні – вирішувати лише Вам.
Додаткові функції пральної машини
Багато сучасних пральних машин автоматичного типу оснащені захисними функціями, які в принципі можуть не тільки позбавити зайвих проблем, але і захистити техніку від поломки. Такими функціями є:
- Захист електроніки від протікання води. Якщо раптом з якоїсь причини потік бак прання або витік стався в іншому вузлі, вода потрапляє на спеціальний датчик і її подача блокується, а машинка припиняє свою роботу. Ця функція врятує Вас не тільки від потопу, а й від короткого замикання, що може спричинити несправність СМА.
- Захист від дітей передбачає відключення кнопок на панелі управління (вони просто не реагують на натискання), отже, якщо дитина вирішить погратися, вона не зможе запустити машинку і тим більше пошкодити її.
- Захист від перепадів напруги і перевантаження електромережі, якщо станеться одне з цих явищ, машина просто припинить роботу, тим самим убезпечивши електроніку від виникнення несправностей.
Звичайно, за наявності цих функцій вартість техніки зростає, але варто задуматися: може краще трохи переплатити і тим самим убезпечити себе та пральну машину?
Не бійтеся порівнювати параметри та моделі пральних машин, адже Ви купуєте досить дорогу техніку, а замінити її тільки тому, що вона не підходить за характеристиками не вийде.
Коментарі (0)
Додати коментар