Складно уявити життя сучасної людини без використання техніки. Всі ми звикли до побутового комфорту, тому коли щось ламається, це викликає масу незручностей. Особливо, якщо йдеться про ремонт пральної машинки.
Найпопулярніші причини поломок
Існує ряд поломок, з якими людям доводиться стикатися найчастіше:
· забитий сміттям насос;
· стерті підшипники;
· вийшов з ладу нагрівач;
· збій в електронній системі та багато іншого.
Для того, щоб відремонтувати пристрій правильно та результативно, необхідно грамотно діагностувати причину поломки. І саме на цьому етапі виникають основні труднощі. Адже без ідеального розуміння будови «нутрощів» прання практично неможливо з'ясувати, чому вона не працює чи працює не так, як раніше. Тому виробники та спеціалісти рекомендують звертатися за допомогою до професійних майстрів, які зможуть провести грамотну діагностику системи з подальшим ремонтом пральної машини.
Чому пральна машина набирає воду, але барабан не крутиться?
Досить часто виникає така проблема: пральна машина набирає воду, але не крутить барабан. Розібратися в чому причина, якщо немає очевидних поломок, досить складно. У зв'язку з цим слід розглянути найбільш актуальні причини типу поломок.
Як не дивно, але до цієї проблеми можуть привести підшипники, що вийшли з ладу. Ці деталі відрізняються високим експлуатаційним навантаженням, тому необхідно регулярно контролювати їх стан і при необхідності здійснювати ремонтні роботи або повноцінну заміну. До їхнього погіршення призводить вплив вологи: сальники без достатнього рівня герметичності втрачають можливість блокувати надходження води. Це стає причиною появи іржі з подальшим руйнуванням. В результаті барабан не може запустити необхідну амплітуду руху.
Зверніть увагу, що однією з перших ознак того, що підшипники поступово виходять з ладу, є поява шуму в режимі віджиму. Йдеться про досить сильний гуркіт, тому не помітити його складно. Ігнорування таких сигналів призведе до того, що машинка може перестати працювати будь-якої миті (як правило, найбільш невідповідний). Тому слід обов'язково викликати майстра для своєчасної діагностики та «лікування».
Шумовий ефект – це критичний показник. Його наявність говорить про те, що конструкція знаходиться в небезпечному стані і необхідно провести термінові ремонтні роботи. Чим довше ви відтягуватимете ці дії, тим серйознішою виявиться поломка, а відповідно, і вища вартість ремонту.
Перевантаження – одна з найчастіших причин відмови у запуску прання
Крім технічних поломок, які завжди залежать від особливостей експлуатації, існують також причини відсутності запуску прання, які можна усунути досить швидко. Наприклад – перевантаження. Вирішили випрати багато білизни за один раз для економії часу? На жаль, машинці це може не сподобатися. До того ж, якщо ви уважно вивчите інструкцію, незалежно від компанії-виробника вашої техніки, там буде вказано, що перевищувати певні обсяги речей суворо заборонено.
Так що, якщо ви завантажили машинку, вона набрала воду, але далі процес не йде, то цілком можливо, що вашій пральні в буквальному значенні важко впоратися з таким навантаженням. Тому варто спробувати зменшити кількість речей та повторити спробу із запуском прання. Робити це слід, звичайно, після повного знеструмлення обладнання. Запрацювало? Тоді не варто переживати про виклик майстра та витрати на ремонтні роботи. Але варто запам'ятати, що подібні навантаження неприпустимі. Необхідно знати, на який об'єм розраховано ваш пристрій, і суворо дотримуватись цих параметрів.
Проблеми з двигуном
Справна робота двигуна – це дуже важлива умова функціонування всієї техніки. Відсутність обертання барабана може бути викликано поломками в даній системі. Зокрема, йдеться про щітки двигуна. Їх експлуатаційною особливістю є максимальна активність, тому досить часто вони стираються. Зношені щітки не здатні повноцінно виконувати свої функції передавати електроенергію на рухову обмотку. Вкрай важливо своєчасно виявити несправність та здійснити ремонт.
У цьому випадку ремонтні роботи полягають у таких діях:
· розбираємо пральну машину;
· витягуємо двигун;
· оцінюємо стан щіток;
· здійснюємо заміну тих, які зносилися.
Слід звернути увагу, що важливим моментом є заміна на деталі, які ідеально підходять моделі пристрою. Нерідко люди виконують якісний та грамотний ремонт, який, проте, призводить до негативних наслідків – подальшого швидкого виходу техніки з ладу. Причиною може бути використання складових, які відповідають технічним вимогам конкретної системи.
Тому якщо ви виконуєте самостійний ремонт, необхідно обов'язково грамотно вибирати деталі. При зверненні до майстра цей момент варто контролювати. Недобросовісні працівники часто використовують неякісні товари з метою фінансової економії.
Розглядаючи питання з двигуном, варто також відзначити, що проблема може полягати не тільки у зношуванні щіток, а й у повній його поломці. Це відбувається дуже рідко. Але при поломці ремонт неможливий. Можна лише повністю замінити двигун. А його несправність може бути пов'язана з низкою причин. Найчастіше йдеться про обрив обмотки або замикання міжвиткового типу.
Барабан може не запускатися через проблеми, пов'язані з ременем приводного типу. Адже саме його завдання полягає в тому, щоб здійснювати передачу на барабан з електричного двигуна функцію обертання. Є ряд причин, з яких ремінь може потребувати ремонту або повної заміни. Найчастіше зустрічаються:
· надмірно активна експлуатація пральної машини;
· нерегулярне використання (пралка працює рідко, тому деталі не «натреновані», і швидко виходять з ладу).
У деяких випадках проблема з ременем може бути пов'язана з тим, що він зсувається з потрібного місця. Як це перевірити? Дуже легко: спробуйте прокрутити барабан рукою. Прокручується максимально легко і швидко - найімовірніше, ремінь злетів, і його потрібно поставити на місце. У цьому випадку фахівці радять діяти акуратно і заразом перевірити стан ременя - можливо, варто замінити його.
Ще одна поломка, яку потрібно розглянути – проблема з блоком управління. Для того, щоб барабан запустився, двигун повинен отримати сигнал від плати. Якщо цього немає, повноцінний запуск машини буде неможливий. У більшості випадків електронний модуль потребує ремонту після такого явища, як суттєвий перепад напруги. Для усунення проблеми іноді досить просто замінити згорілі компоненти. Рідко повної заміни потребує весь модуль.
Пам'ятайте, що акуратна експлуатація відповідно до існуючих вимог дозволить вам суттєво продовжити експлуатаційний термін вашого пристрою. У разі поломок – своєчасний ремонт є найбільш грамотним рішенням.
Коментарі (0)
Додати коментар