Барабан пральної машини повинен обертатися – це аксіома. Якщо барабан пральної машини не обертається, це прояв поломки пристрою. При цьому ступінь та характер поломки може бути абсолютно різної складності. Зазвичай правильно діагностувати першоджерело проблеми повинен досвідчений майстер, адже саме він знає, на що необхідно звернути увагу в першу чергу, і здатний зробити ремонт пральної машини в найкоротші терміни.
Однак, навіть не маючи практичного досвіду ремонту пральних машин, отримавши певний запас теоретичних знань, ми зможемо більш-менш правильно визначати джерело відсутності обертання барабана, щоб морально підготуватися до ремонту та сформувати бюджет майбутніх витрат. Хоча, можливо, деякі нескладні заходи щодо відновлення працездатності пральної машини можна буде вжити самостійно.
Давайте з'ясуємо, як саме поводиться пральна машина і на якому етапі барабан не обертається - так ми зможемо точніше зрозуміти, у чому причина.
Чути, як працює двигун, але барабан не обертається
Обрив або розтяг приводного ременя
Давайте уявимо ситуацію, коли ми завантажуємо барабан пральної машини білизною, включаємо її, вибираємо програму прання та очікуємо на якийсь результат. Чути, як починає працювати двигун, але обертання барабана відсутнє. Така поломка може налякати, адже барабан повинен обертатися, але не робить цього.
Будь-яка поломка має на увазі отримання неприємних емоцій, але в даному випадку піддаватися паніці не варто, адже першопричиною несправності, найімовірніше, став обрив ременя або він просто злетів. Ремонт нас чекає не складний, за наявності вільного часу та бажання, його можна зробити самостійно.
При підготовці до ремонту потрібно знайти відповідну викрутку та купити ремінь, що відповідає моделі вашої пральної машини.
Щоб відновити працездатність прального агрегату, потрібно відкрутити гвинти кріплення задньої панелі і зняти її. Ми відразу побачимо ремінь і з'ясуємо, обірвався він або просто розтягнувся і злетів. У будь-якому випадку буде потрібна його повна заміна. Новий ремінь надягаємо на вал двигуна і акуратно розподіляємо по шківу барабана, прокручуючи його рукою.
Коли ремінь опинився на своєму місці, прикручуємо задню панель назад і починаємо користуватися справною технікою.
Барабан не обертається зовсім, двигун не працює
Несправність двигуна
Набагато складніша і заплутаніша ситуація, якщо після включення пральної машини не обертається барабан, але при цьому не працює двигун. Однією з найімовірніших причин поломки у разі стає поломка самого двигуна, який і передає крутний момент через ремінь на барабан. Якщо двигун несправний, то він не працює, якщо не працює двигун – барабан не обертається.
Причин поломки двигуна може бути кілька, найчастіше він виходить з ладу через перепад напруги або короткого замикання, можливо стався обрив обмоток.
Щоб остаточно переконатися, що причина відсутності обертання барабана криється у несправності двигуна, необхідно перевірити його мультиметром. Для цього відкручуємо гвинти кріплення задньої панелі, і знімаємо її. Двигун знаходиться у нижній частині під баком. Потрібно відключити всі клеми та контакти та відкрутити болти, на яких він тримається.
Перевірку двигуна краще довірити досвідченому майстру, він вірніше визначить ступінь поломки, можливість ремонту або необхідність повної заміни.
Несправність плати управління
Дуже схожими симптомами має поломка плати управління. При цьому барабан машинки не обертається повністю, шум роботи двигуна не чутний, але попередньо після запуску програми прання, в бак може надходити вода.
Всі сучасні пральні машини мають електронну плату управління, тому виключати ймовірність такої поломки не слід. Щоб перевірити цю несправніть, слід дістатися до самої плати та провести діагностику. Контакт та перевірка на працездатність плати допускається лише за наявності певного досвіду у цій сфері, адже некваліфіковане втручання може призвести до серйозніших наслідків.
Щоб отримати доступ до плати керування, необхідно зняти панель керування, яка розташована на передній частині пральної машини. Для цього витягаємо відділення для порошку, за яким розташовуються кріпильні гвинти – їх відкручуємо. Далі знімаємо панель із засувок та відключаємо всі підключені шлейфи та контакти. Попередньо їх рекомендується сфотографувати, щоб під час складання зворотне підключення зробити правильно.
Плату спочатку оглядаємо візуально на наявність пригорілих ділянок та здутих елементів. Потім беремо на допомогу мультиметр і продзвонюємо всі елементи. Несправні вузли необхідно замінити за допомогою перепаювання, у найнеприємніших випадках плата змінюється цілком на нову.
Пошкодження внутрішньої проводки або контактів
Якщо після перевірки двигуна та плати управління виявилося, що обидва елементи цілком справні та працездатні, необхідно звернути увагу на проводку. Якщо барабан пральної машини не обертається і не чутно роботи двигуна, то найімовірніше є пошкодження дротів або контактів, пов'язані з ланцюгом моторів.
Причини несправності такого характеру є різними. Провід та контакти можуть окислитися від вологи, яка на них потрапляє – коли в кімнаті утворюється надмірна вологість або пральна машина втрачає герметичність. Спровокувати пошкодження проводки може коротке замикання або перепад напруги. Якщо ви живете у приватному домоволодінні, проводку можуть зіпсувати гризуни.
Виявити несправність необхідно шляхом уважного огляду всієї проводки. При виявленні пошкоджених ділянок необхідно їх замінити, щоб відновити працездатність. Часто потрібна заміна не безпосередньо окремих проводів, а повністю джгута.
Щоб проводити подібні ремонтні роботи, потрібні хоча б базові знання та розуміння принципів роботи електрики та електрики. Відповідно, не рекомендується втручання в таку систему недосвідченого користувача, краще звернутися до майстра.
Барабан не набирає обертів під час віджиму
Знос щіток двигуна
Якщо барабан починає свою роботу на старті програми прання, але коли необхідно вийти на високі обороти при віджимі, барабан зупиняється, найбільш ймовірним є знос графітових щіток. Зношування щіток відбувається протягом 7-10 років при побутовому використанні пральної машини.
Багато сучасних пральних агрегатів обладнано інверторними моторами, в яких графітові щітки не передбачені, в такому випадку ця проблема виключається. Але якщо ваша пральна машина виявляє схожі ознаки поломки зараз, то, швидше за все, ви придбали її щонайменше 5-7 років тому. На той час переважно вироблялися пральні машини з колекторним двигуном зі щітками.
Додатковим аргументом на користь зносу щіток є показник, коли при обертанні барабана двигун пральної машини іскрить. Це може налякати, враження справді не з приємних. Але досить замінити щітки двигуна і все приходить у норму.
Щоб замінити щітки, необхідно витягти двигун з корпусу. Для цього відкручуємо задні гвинти кріплення і прибираємо задню панель. Двигун відключаємо від підключених контактів та кріплень. Знімаємо старі щітки та встановлюємо на їх місце нові. Складання корпусу проводимо у зворотному порядку.
Несправність таходатчика
Швидкість обертання чи загальна необхідність обертання барабана контролює окремий датчик, називається він таходатчик. Його призначення: передавати сигнали платі управління про необхідність зміни обертання барабана або про старт обертання. Відповідно, якщо таходатчик не передає сигнал платі, барабан не починає обертатися або обертається поза належним темпом.
Зазвичай у найпоширеніших випадках несправності таходатчика, поломка проявляється роботою барабана в процесі прання, але на етапі віджиму барабан не може вийти на необхідну швидкість, може повністю зупинитися.
Для остаточного виявлення проблеми саме у таходатчику знадобиться його діагностика, яку найточніше зможе зробити досвідчений фахівець. Якщо виявляється першоджерело поломки безпосередньо в таходатчику, потрібно замінити несправну деталь.
Зношування або руйнування підшипників
Термін служби підшипників у пральній машині коливається від 5 до 10 років. Чим більше навантаження під час прання, тим швидше скорочується ресурс роботи підшипникового вузла, чим частіше проводиться прання, тим швидше зношуються підшипники. А якщо неякісний сальник починає пропускати воду, то руйнація підшипникового вузла пральної машини відбувається швидше.
Визначити знос підшипників досить просто. Несправний підшипниковий вузол у пральній машині змушує її неприродно вібрувати та видає підвищені шумові показники. Використання пральної машини з несправними підшипниками вкрай некомфортно, а дискомфорт може передаватися вашим сусідам, якщо ви мешкаєте в багатоквартирному будинку.
Заміна підшипників у пральній машині передбачає практично повне розбирання пральної машини. Необхідно витягти бак з барабаном з корпусу, а для цього потрібно відключити та від'єднати від бака практично все.
Додаткові проблеми доставляють нерозбірні баки, які потрібно розпилювати та склеювати чи скручувати підручними матеріалами. Відповідно, розуміємо, що без належного досвіду подібні роботи зробити неможливо, потрібно звернутися до досвідченого майстра.
Пральна машина не крутить барабан – основні причини
Якщо барабан пральної машини не обертається, це лише прояв внутрішньої несправності. За бажання викорінити і вирішити цю несправність, потрібно визначити першопричину та провести ремонтні заходи. Найчастіше необхідне втручання досвідченого майстра, але в окремих випадках досить користуватися власними силами. Але як в одному, так і в іншому випадку необхідні певні теоретичні знання, які ми сьогодні вам надали.
При різних проявах відсутності обертання барабана пральної машини причини поломки також різні. Ось найбільш явні причини, які проявляються найчастіше:
· Обрив або розтяг приводного ременя – барабан не обертається, але мотор працює;
· Несправність двигуна – барабан не обертається, двигун не працює;
· Несправність плати управління – барабан не обертається, двигун не працює;
· Пошкодження внутрішньої проводки або контактів – барабан не обертається, двигун не працює;
· Зношування щіток двигуна – барабан не набирає обертів при віджимі, мотор може іскрити;
· Несправність таходатчика – барабан не набирає обертів при віджиму, в окремих випадках не обертається зовсім;
· Зношування або руйнування підшипників - барабан не обертається при віджимі, пральна машина шумить і вібрує.
Коментарі (0)
Додати коментар